Login

Register

Login

Register

دوربین های مداربسته پلاک خوان

زمانی که بحث دوربین مداربسته پلاک خوان مطرح می شود توجه به کاربرد آن بسیار ضروری به نظر می رسد.در برخی از کاربردها به دوربین های مداربسته پلاک خوان با تکنولوژی های پیشرفته نیاز است اما در کاربردهای ساده تر نیازی به صرف هزینه های بسیار بالا وجود ندارد و تنها با بهتر کردن شرایط محیطی می توان به کاربرد دلخواه رسید.در این مقاله به بررسی کامل دوربین های مداربسته پلاک خوان می پردازیم و مدل های مناسب موقعیت های مختلف را به شما معرفی خواهیم کرد.

کاربردهای پیشرفته

دوربین های پلاک خوان پلیس که آنها را ANPR (یا تشخیص خودکار شماره پلاک خودرو) می نامند از تکنولوژی optical character recognition برای خواندن پلاک خودرو استفاده می کند. پلیس راهنمایی و رانندگی آنها را برای اندازه گیری سرعت اتومبیل ها بکار می برد که هم می توان به شکل ثابت و یا روی سه پایه و یا همچنین به صورت نصب شده در خودرو پلیس ها و یا در خیابان ها و بزرگ راه ها و جاده ها قرار می گیرند.

مطالعه بیشتر: دوربین ثبت تخلف چیست؟

دوربین مداربسته ورتینا VNC-5880

دوربین اسپید دام 8 مگاپیکسل تحت شبکه با دید در شب 200 متر

دوربین مداربسته ورتینا VNC-6280

دوربین اسپید دام 16مگاپیکسل تحت شبکه با 150 متر دید در شب و زوم 36X

دوربین مداربسته ورتینا VNC-5870

دوربین بالت 5 مگاپیکسل تحت شبکه با دید در شب 80 متر

کاربردهای نیمه پیشرفته

در واقع دوربین های مداربسته ای می باشند که در ورودی پارکینگ ها، عوارضی ها ، پمپ بنزین ها و همچنین امکان مهم، به منظور کنترل کردن ورود و خروج اتومبیل ها استفاده می شوند. کلیه ی دوربین های مداربسته توانایی نشان دادن تصویر پلاک خودروها را داشته ولی همچنین مسئله حائز اهمیت این است که آیا این تصاویر واضح هستند و اعداد و حروف آنها قابل شناسایی است؟و یا این مسئله تنها زمانی که خودرو جلوی راه بند توقف می نماید پلاک آن را می توان خواند و یا  وقتی که اتومبیل دارای سرعت زیاد بوده نیز میتوان پلاک آن را تشخیص داد؟و یا همچنین اگر نور چراغ های جلو مزاحم دید دوربین های مداربسته باشد چه کاری باید انجام دهیم؟

دوربین مداربسته ورتینا VNC-2421

دوربین مداربسته بالت 3 مگاپیکسل تحت شبکه با 30 متر دید در شب

دوربین مداربسته ورتینا VNC-4285

دوربین اسپید دام تحت شبکه با 120 متر دید در شب

دوربین مداربسته ورتینا VNC-2431

دوربین مداربسته 4 مگاپیکسل تحت شبکه با 30 متر دید در شب

دوربین های مداربسته پلاک خوان برای مصارف خانگی

بسیاری از افراد به دلیل محدودیت های هزینه ، امکان خرید دوربین های مداربسته پیشرفته را ندارند و از طرفی کاربردهای بسیار ساده ای نیز از دوربین های مداربسته خود مدنظر دارند.به عنوان مثال کاربردهای مثل تشخیص پلاک در جلوی منازل مسکونی که سرعت ماشین های عبوری آن چنان بالا نیست و حتی سرعت گیرهای تعبیه شده در بعضی از راه های عبور سرعت ها را بسیار کم می کنند.در این موارد دوربین های مداربسته با قیمت مناسب توصیه می شوند اما باید توجه کرد تضمینی برای تشخیص پلاک در این دوربین ها در نور بسیار پایین شب وجود ندارد.مگر آنکه بعضی از فاکتورهای زیر را مد نظر قرار داده تا دید دوربین های مداربسته خود را بهتر کنید:

  • حداکثر فاصله دوربین تا ماشین 10 متر باشد و نور کافی تامین شود.
  • سرعت ماشین حداکثر30 کیلومتر باشد و دوربین در مکان مناسبی نصب گردد.
  • باید بدانید که دوربین های زیر دو میلیون تومان همگی 20 تا 30 فریمی هستند یعنی در سرعتی بیش از 30 یا 40 کیلومتر پلاک خوانده نمی شود .

بهترست به روشهای زیر سرعت ماشین را کم کنیم:

  • استفاده از سرعت گیر
  • نصب دوربین در ورودی روستاها و یا نقاط دارای دست انداز یا پیچ .
  • برای خواندن پلاک خودرو در شب، باید پروژکتور را در نقطه ای مناسب نصب کرد.
  • انتخاب پروژکتور مناسب و تعیین محل نصب آن، در مقاله ای جدا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
  • اگر پروژکتور در جای مناسب نصب گردد،نور چراغ جلوی ماشین را خنثی می کند و دیگر لازم نیست دوربینی چند میلیونی و دارای خاصیت اچ ال سی بخریم.
  • بهترست دوربین در ارتفاع 4 یا 5 متری از سطح زمین نصب گردد،بالاتر از این ارتفاع ، زاویه بین پلاک خودرو و دوربین ایجاد می شود، ارتفاع کمتر هم،امنیت دوربین را کاهش می دهد.
  • بهترین مکان برای نصب دوربین جایی است که پلاک خودرو دقیقا توسط دوربین مشاهده شود،اگر مسیر حرکت خودرو دو لاینه باشد،بهترست دوربین بالای خط کشی و در وسط جاده دوربین های مداربسته

دوربین مداربسته ورتینا VNC-4220

دوربین بولت 2 مگاپیکسل HD-TVI ورتینا با 20 متر دید در شب

دوربین مداربسته ورتینا VNC-4260

دوربین دام 2 مگاپیکسل با 20 متر دید در شب

دوربین مداربسته ورتینا VNC-3260

دوربین مداربسته بولت 2 مگاپیکسل با 20 متر دید در شب

بدون ديدگاه

ارسال دیدگاه

خریدار گرامی لطفا پیش از خرید برای اطمینان از بروز بودن قیمت کالا با شماره 32340515-071 تماس حاصل نمایید
+
preloader