باکس

انواع باکس

برخی مواقع ممکن است ناچار شوید آداپتور دوربین مداربسته را نزدیک به خود دوربین بگذارید. بدیهی است که در چنین موقعیتی آداپتور و کانکتورها در محیط باز و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در معرض عوامل محیطی قرار گرفته و آسیب ببینند. نتیجه حاصل از این اتفاق کاهش سطح کیفی تصاویر و به وجود آمدن نویز می‌باشد. راه حل رفع این مشکل و استفاده بهینه از این سیستم، استفاده ازBox  به منظور محافظت از تجهیزات دوربین‌ها می‌باشد.

باکس یا جعبه تقسیم دوربین مداربسته، نوعی پوشش است که برای محافظت از تجهیزات این سیستم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این جعبه‌های تقسیم فلزی یا پلاستیکی به عنوان پوشش و محفظه‌ایی برای نصب آداپتور، فیش، سیم کشی و اتصالات داخلی استفاده می‌کنند. معمولا از در این محفظه‌ها، سیم‌ها به واسطه لوله خرطومی وارد آن شده و با کمک ترمینال تقسیم می‌شوند. بنابراین هدف از بکار بردن Box  تقسیم در سیم کشی دوربین مداربسته، گرفتن انشعاب از سیم‌ها، قرار دادن و پنهان کردن آداپتور و فیش‌ها می‌باشد. از مزایای این جعبه تقسیم‌ها می‌توان به محافظت از دیوایس در برابر آب و رطوبت، گرد و غبار، تغییرات دما و قابلیت نصب روکار و توکار اشاره نمود.

 خرید باکس دوربین مداربسته در شیراز

انواع باکس کدامند؟

جعبه‌های تقسیم را از جهت ابعاد به ۴ گروه مختلف ۱۰ در ۱۰، اندازه ۱۰ در ۱۵، ابعاد ۱۵ در ۱۵ و سایز ۲۰ در ۲۵ تقسیم کرد. مشتریان می‌توانید بسته به محیط و نیاز خود جعبه تقسیم با ابعاد مناسب را تهیه کنند.

همانطور که در بخش بالا ذکر کردیم؛ انواع جعبه‌های تقسیم را با توجه جنس آنها می‌توان به ۲ دسته پلاستیکی و فلزی تقسیم نمود. معمولا جعبه تقسیم‌های پلاستیکی بسیار رایج‌تر و پرکاربردتر هستند. در حالی که معمولا از نوع فلزی آنها در زمینه‌های صنعتی استفاده می‌کنند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد انواع پلاستیکی و فلزی این نوع محافظ را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

مزایای جعبه تقسیم پلاستیکی شامل مقاومت مکانیکی و شیمیایی بسیار بالا، مقاوم در برابر ضربه و فشار، عایق حرارتی و قیمت مقرون به صرفه می‌باشد. به دلیل مقاومت بسیار بالای این جعبه‌ها در برابر تابش و گرمای خورشید، از آن‌ها می‌توان در فضاهای بیرونی حاوی گرد و غبار و حتی رطوبت نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید که جعبه تقسیم PVC و ABS نیز جزو این دسته قرار می‌گیرند.

جعبه تقسیم یا همان جعبه الکتریکی فلزی را می‌توان مقاوم‌ترین نوع دانست. زیرا این نوع Box  ها از مقاومت غیر قابل باوری در برابر اشعه‌ فرابنفش خورشید و تغییرات دمایی برخوردار هستند. البته این نکته را به یاد داشته باشید که جعبه تقسیم‌های فلزی دارای وزن و هزینه بیشتری هستند. همچنین به دلیل قابلیت رسانایی، می‌بایست به زمین متصل شوند.

خرید باکس دوربین مداربسته در شیراز

خرید انواع باکس در شیراز

باکس و کم باکس جزو لوازم جانبی پرکاربرد و ضروری برای دوربین مداربسته محسوب می‌شوند که وظیفه پوشاندن و محافظت از اتصالات و آداپتورها را بر عهده دارند. اگر قصد دارید با خرید انواع باکس دوربین مداربسته در شیراز به ظاهر سیستم امنیتی خود زیبایی ببخشید؛ آن را در برابر آسیب‌های محیطی مختلف مانند حرارت، گرد و خاک، اشعه فرابنفش خورشید و … و انواع نویز محافظت کنید؛ فروشگاه اینترنتی حفاظت ایمن پارس بهترین گزینه است. با مراجعه به این فروشگاه معتبر، نه تنها باکیفیت‌ترین محصولات در اختیارتان گذاشته می‌شود بلکه از بهترین قیمت موجود در بازار نیز بهره مند خواهید شد.