Ups

هیچ محصولی یافت نشد.

دستگاه Ups

واژه UPS مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply و به معنای منبع تغذیه بدون وقفه (برق اضطراری) است که وظیفه تامین برق مورد نیاز وسایل الکترونیکی هنگام قطعی جریان برق را بر عهده دارد. به بیان دیگر یو پی اس، یک منبع تغذیه با ولتاژهای متنوع است که برق شبکه را در زمان قطعی تنظیم می‌کند و آن را ثابت نگه می‌دارد و مانع نفوذ نویز در تجهیزات شبکه حساس می‌شود. از کاربردهای این منبع تغذیه اضطراری می‌توان به استفاده در دیتا سنترها، دوربین‌های مداربسته تحت شبکه، سیستم‌های اداری، خانگی حساس به قطع شدن برق اشاره کرد.

دستگاه Ups

این دستگاه‌ها به گونه‌ایی طراحی شده‌اند که پس از دریافت شوک ناگهانی، مانع قطعی برق در سیستم‌های مختلف می‌شوند. علاوه بر این، دیوایس یو پی اس از نوسانات ولتاژ نیز جلوگیری می‌کند که وسایل الکترونیکی شما را از خرابی‌های بالقوه در امان نگه می‌دارد. Ups ها متشکل از پیکربندی تکفاز یا سه فاز می‌باشند که از طریق چندین باطری یا یک قطعه فلایویل تغذیه می‌شود.

انواع دستگاه Ups

یو‌پی‌اس‌ها را با توجه به نوع باطری و ظرفیت آنها می‌توان به انواع مختلفی تقسیم نمود. برای مثال نمونه‌های صنعتی آنها به گونه‌ایی طراحی و پیکربندی شده‌اند که با افزایش ظرفیت باتری‌ها، مدت زمان تامین برق مصرفی نیز افزایش می‌شود. البته نکته‌ایی که در مورد یو پی اس‌های برق اضطراری صنعتی باید در نظر گرفت این است که آنها دارای توان بیشتر و کیفیت بسیار بالاتری هستند.

دستگاه Ups

نوع دیگر در شبکه‌های خانگی کاربرد دارند که تا چند ساعت پس از قطع برق، همچنان برق را متصل نگه می‌دارند. طبیعی است که این دستگاه‌ها داری ظرفیت کمتر و قیمت پایین‌تری نیزمی‌باشند. با این حال، یو پی اس‌ها را با توجه به تکنولوژی‌های مورد استفاده در آنها می‌توان به انواع مختلفی تقسیم کرد که کاربرد و نحوه کار هر کدام از آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. انواع دستگاه‌های Ups عبارتند از:

  • یو‌پی‌اس آفلاین یا آماده به کار (Stand by): این نوع UPS مناسب استفاده برای وسایل الکترونیکی است که به برق شهری متصل می‌باشند. اگر برق قطع شود، یو پی اس فعال و برق مورد نیاز را به صورت دائمی تامین می‌کند. البته توجه داشته باشید که کیفیت خروجی این دیوایس پایین است.
  • یو‌پی‌اس آنلاین (On line UPS): در صورتی که علاوه بر داشتن برق به صورت دائمی، به دنبال خروجی مناسب نیز هستید؛ این نوع یوپی‌اس بهترین گزینه انتخابی شماست. چرا که افزون بر شارژ باتری و تامین دائمی برق، خروجی خوبی را نیز ارائه می‌دهد.
  • یو‌پی‌اس لاین اینتراکتیو (Line Interactive): این یو پی اس که با نام یو‌پی‌اس خط تعاملی نیز شناخته می‌شود؛ یک اینورتر همواره روشن است که بازه معینی برای میزان ولتاژ ورودی دارد. به این معنا که اگر ولتاژ در بازه تعیین شده باشد؛ مجاز به شارژ باتری است. اما اگر بیشتر از میزان تعیین شده باشد؛ برق دیوایس از باتری فراهم می‌شود. لاین اکتیوها کاربرد بسیار زیادی در تجهیزات شبکه دارند.

دستگاه Ups

خرید دستگاه UPS در شیراز

همانطور که مشاهده نمودید دستگاه‌های یو پی اس انواع مختلف با قیمت‌های متفاوتی دارند. یکی از موارد تاثیر گذار در قیمت این دستگاه‌های، میزان ولتاژ آنهاست. میزان ولتاژ به کاربرد آن بستگی دارد. به عنوان مثال، موسسات بزرگ، بانک‌ها و … از منابع تامین برق اضطراری با ولتاژ بالاتر استفاده می‌کنند. از طرفی برای مصارف خانگی از جمله در دوربین‌های مدار بسته از یو پی اس‌های دارای ولتاژ کمتر استفاده می‌کنند. از آنجایی که قیمت یو پی اس ثابت نیست و روز به روز تغییر می‌کند برای اطلاع بیشتر از بروزترین قیمت‌ها می‌توانید با کارشناسان متبحر حفاظت ایمن پارس مشورت نمایید.