لوله

لوله و اتصالات

لوله و اتصالات آتش نشانی را می‌توان جزو پرکاربردترین مهم‌ترین لوازم جانبی این حوزه دانست. چرا که این وسایل به گونه‌ایی طراحی و تولید شده‌اند که بتواند بالاترین عملکرد را هنگام خاموش کردن آتش ارائه دهند. به بیان دیگر، بکارگیری و نصب اتصالات مناسب و مطابق با استانداردهای جهانی در عملكرد صحيح و همچنین بالا بردن طول عمر سيستم تاثیر مستقیمی دارد. به طور معمول، لوله و اتصالات مورد نیاز در سیستم‌های اطفای حریق دارای ویژگی‌های منحصر به فرد مانند مقاومت و استحكام بسیار بالا، تغييرات طولی ناچیز هنگام تغییر میزان حرارت، مقاومت زیاد در برابر فشار و حرارت بالا، موجود در ابعاد مختلف، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و خوردگی و … می‌باشند. این ویژگی‌ها سبب افزایش کارایی و طول عمر مفید این محصولات می‌شود. انواع مختلفی از این اتصالات در بازار موجود هستند که با شیوه‌های گوناگونی نصب و استفاده می‌شوند.

لوله و اتصالات در شیراز

انواع لوله و اتصالات

اتصالات سیستم‌های اطفای حریق دارای انواع مختلف و ساخته شده از جنس فلزهای متنوع مانند آلومینیوم، استیل ضد زنگ، برنج و فولاد کربن می‌باشند. برخی از پرکاربردترین این لوله و اتصالات به شرح زیر هستند:

لوله و اتصالات در شیراز

  • لوله پلی اتیلن: از این لوله‌ها برای تامین آب استفاده می‌کنند که دارای مزایای بیشماری از جمله مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی، پوسیدگی، آب‌های اسیدی و فرسایش، انعطاف پذیری بالا، قابلیت جمع شوندگی و بدون نشتی، مقاوم در برابر رانش زمین و اشعه فرابنفش خورشید، جوش پذیری و … می‌باشد.
  • بست لوله: بست لوله در سیستم‌های اطفاء حریق جزو پرمصرف‌ترین و رایج‌ترین لوازم جانبی برای مهار لوله‌های آتش نشانی است.
  • گلند لوله: از این نوع اتصالات می‌توان در محيط‌های عمومی صنعتی و شهری استفاده کرد که یکی از متداول‌ترین کاربرد آنها در سیستم‌های آتش نشانی است. از مشخصات گلندها می‌توان به مقاومت در برابر بارهای وارده، حرارت، رطوبت، ضربه، خوردگی و … اشاره نمود.
  • کوپلینگ: این نوع اتصال آتش نشانی دو سر اتصالی دارد که هم به عنوان گیرنده و هم به عنوان دهنده آب عمل می‌کند. کاربرد کوپلینگ برای ایجاد اتصال بین هیدرانت است که در سایزهای گوناگون و دو جنس برنجی و آلومینیومی به بازار عرضه می‌شوند.
  • فلنج: از فلنج آتش نشانی می‌توان برای متصل نمودن دو لوله به یکدیگر، اتصال لوله به مخزن و مسدود سازی مسیر جریان آب استفاده می‌کنند. فلنج‌ها را می‌توان به انواع فلنج اریفیس، فلنج کور، فلنج لبه دار و فلنج گلودار تقسیم نمود.

لوله و اتصالات در شیراز

خرید لوله و اتصالات در شیراز

در مجموع می‌توان گفت که تمام تجهیزات و لوازم جانبی سیستم اطفای حریق با قرار گرفتن در کنار و همکاری یکدیگر کار می‌کنند. نتیجه حاصل از همکاری صحیح این اجزا، شناسایی سریع و خاموش نمودن به موقع آتش و به حداقل رساندن آسیب به جان و مال افراد می‌باشد. به همین دلیل، هنگام خرید لوله و اتصالات در شیراز باید بهترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات را انتخاب نمایید. شرکت حفاظت ایمن پارس، ارائه دهنده انواع تجهیزات مورد نیاز سیستم‌های اطفای حریق با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت است. برای خرید انواع تجهیزات مورد نیاز سیستم‌های ایمنی از جمله انواع کابل، فیش، پاور، لوله و … فقط کافیست با کارشناسان خبره در این کمپانی معتبر تماس برقرار نمایید تا مناسب‌ترین تجهیزات را خریداری کنید.