IP

دوربین مداربسته IP

بسیاری از افراد برای تامین امنیت محیط خود به سراغ خرید دوربین مداربسته می‌روند. انواع مختلفی از این سیستم‌های امنیتی در بازار موجود می‌باشند. در این مقاله قصد داریم دوربین مدار بسته IP را مورد بررسی قرار دهیم. دو‌ربین مدار بسته تحت شبکه (Internet Protocol camera) نوعی دستگاه بر بستر شبکه است که در سال ۱۹۹۶ به بازار عرضه شد.

این سیستم‌ها از طریق سنسورها اطلاعات را دریافت می‌نمایند و سپس آنها را به کمک سیستم عامل خود به تصاویر دیجیتال تبدیل می‌کنند. در نهایت نیز تصاویر دریافتی توسط شبکه به شبکه دستگاه مرکزی انتقال داده می‌شوند. تصاویر سیستم‌های نظارتی مدار بسته IP از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. همچنین کابل کشی، نصب و راه اندازی آنها نیز بسیار آسان می‌باشد.

دوربین مداربسته IP

در سیستم‌های تحت شبکه، تمام ویدئوها (دارای صدا یا بدون صدا) به صورت همزمان روی دستگاه NVR (دستگاه ذخیره نمودن تصاویر در سیستم‌های مدار بسته) ثبت می‌شوند. علاوه بر این، سیستم‌های امنیتی آی پی، از فضای ذخیره سازی ابری برای ضبط محلی پشتیبانی می‌کند.

در اکثر موارد، سیستم‌های تحت شبکه سنسورهای حرکتی سرورهای وب داخلی دارند که سیستم عامل لینوکس را اجرا می‌نمایند. پس از طریق تمامی مرورگرها می‌توان آنها را تنظیم و مشاهده نمود.

مشخصات دوربین مداربسته IP

از دو‌ربین‌های مدار بسته تحت شبکه در مکان‌های مختلفی مانند محیط‌های شخصی، تجاری، در فروشگاه‌‌ها و حتی سطح شهر مورد استفاده قرار میگیرد. بکارگیری این سیستم‌ها پروسه نظارت را آسان‌تر نموده و امنیت را افزایش می‌دهد.

با این وجود، این سیستم‌های امنیتی باید از مشخصات و ویژگی‌های مشخصی برخوردار باشند که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

  • رزولوشن: رزولوشن با وضوح و کیفیت تصاویر ارتباط مستقیم دارد. هر چه رزولوشن تصاویر بیشتر باشد؛ وضوح تصویر نیز به همان میزان افزایش می‌یابد و جزئیات بیشتری نیز در تصویر دیده می‌شود.
  • کیفیت تصاویر: اولین معیارهایی که هنگام انتخاب این سیستم‌های نظارتی باید مورد توجه قرار داد، سطح کیفی تصاویر می‌باشد. کیفیت تصاویر به عناصر مختلفی از جمله رزولوشن (تعداد پیکسل‌ها) و رنگ بندی آنها بستگی دارد.
  • سنسور: حسگرهای تعبیه شده روی دوربین‌ها، میزان تعریف شده‌ای از نور را دریافت کند. مقدار نور دریافتی بسته به اندازه حسگر است. پس هرچه حسگر کوچکتر باشد؛ میزان نور دریافتی نیز کمتر خواهد بود. در نتیجه کیفیت و وضوح تصاویر نیز به همان میزان کاهش می‌یابد.
  • لنز: لنز یکی از عواملی است که روی وضوح تصاویر تاثیر غیر مستقیم دارد. وظیفه لنز، متمرکز نمودن نور روی حسگرها می‌باشد. توجه داشته باشید که مواد سازنده لنز روی کیفیت تصویر تاثیر دارد.

دوربین مداربسته IP

خرید دوربین مداربسته IP در شیراز

نصب و راه اندازی این سیستم‌های امنیتی مزایای بسیاری مانند قابلیت بزرگنمایی‌های دیجیتال، امکان تعیین وضوح و تعداد فریم، قابلیت ارتقا و توسعه، امکان برگزیدن فرمت فشرده سازی، امکان افزایش تعداد تجهیزات، قابلیت دسترسی از راه دور، استفاده از تکنولوژی‌های بیسیم و … دارد.

بنابراین، هنگام خرید سیستم مدار بسته IP باید به نکات مهمی از جمله لنز مورد استفاده، سنسور، منبع تغذیه و … توجه داشت. دستیابی به این امر، مستلزم مراجعه به یک کمپانی معتبر است تا علاوه بر دسترسی به جنس اصلی و با کیفیت، گارانتی محصول را نیز به مشتریان ارائه دهد.

با خرید سیستم مدار بسته تحت شبکه از کمپانی معتبر حفاظت ایمن پارس از مزایای مانند قیمت مقرون به صرفه، کیفیت بالای تصاویر و … برخوردار خواهید شد.