انواع فیش

انواع فیش

آیا تاکنون در شرایطی قرار گرفته‌ایید که بخواهید برای اولین بار دوربین مداربسته خود را نصب و راه اندازی کنید؟ آیا می‌دانید که چگونه و از طریق چه تجهیزاتی می‌توانید قطعات مختلف این سیستم نظارتی را به یکدیگر وصل کنید؟ برای نصب قدم به قدم این سیستم نظارتی به تجهیزات و ابزار گوناگونی نیاز است که یکی از مهم‌ترین این تجهیزات که برای اتصال قطعات سخت‌افزاری دوربین به آن نیاز دارید، فیش می‌باشد. در حقیقت، وظیفه این قطعه سخت‌افزاری در سیستم‌های مداربسته، کنار هم نهادن اجزای آن است. این قطعه دارای تنوع بالایی است. به همین جهت در ادامه قصد داریم انواع کابل‌های مورد استفاده در سیستم‌های مدار بسته را به شما معرفی کنیم. چرا که در صورت آشنایی با انواع آنها می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین گزینه را متناسب با نیازهای خود تهیه نمایید.

خرید انواع فیش

انواع فیش‌ دوربین‌های مدار بسته

همانطور که گفتیم هنگام نصب و راه اندازی سیستم‌های نظارتی به تجهیزات مختلفی از جمله انواع کابل نیاز داریم. به طور کلی انواع این قطعه سخت افزاری را می‌توان به دسته‌های BNC، کابل AV، آداپتوری (DC) و سوکت شبکه تقسیم نمود که هر یک از آنها نیز به خودی خود دارای انواع متنوعی می‌باشند.

انواع فیش

  • فیش bnc: مهم‌ترین قطعه در دوربین‌های مداربسته که برای نصب کابل کواکسیال بکار گرفته می‌شود؛ بی‌ان‌سی است. زیرا دارای قابلیت دریافت انواع گوناگون سیگنال‌ها همچون سیگنال‌های رادیویی، آنالوگ، دیجیتال و … بر اساس نیاز کاربر می‌باشد. علاوه بر این، جهت وصل‌ نمودن سیم تصویر به دوربین و دیوایس DVR نیز می‌توان از این سخت افزار استفاده نمود. توجه داشته باشید؛ بهتر است این وسیله دارای مقاومتی معادل با ۵۰ تا ۷۰ اهم باشد. انواع فیش BNC را می‌توان به سه گروه بی‌ان‌سی پیچی، لحیمی و پرسی تقسیم نمود.
  • فیش AUDIO VIDEO: از این کانکتور که با نام AV یا RCA نیز معروف هستند؛ جهت انتقال سیگنال‌های آنالوگ صدا و تصویر به طور همزمان استفاده می‌شود. RCA دقیقا همان فییش‌هایی است که قبلا از آن به‌ عنوان رابط بین تلویزیون و دستگاه ویدئو استفاده می‌کردند تا صدا و تصویر انتقال یابند.
  • فیش DC: وظیفه این وسیله برق‌ رسانی به دوربین مداربسته است. در واقع این کابل آداپتوری، سیم برق را از آداپتور به دوربین متصل می‌سازد. نکته بسیار حائز اهمیت هنگام استفاده از این نوع کابل که باید به آن توجه نمایید این است که هنگام نصب باید قطب مثبت و منفی را بررسی نمایید تا جابجا متصل نشوند.
  • فیش شبکه‌ای: کابلی که هنگام نصب و راه اندازی دوربین مداربسته IP استفاده می‌کنند؛ کابل شبکه است که پرکاربردترین آنها در این زمینه CAT5 و CAT6 می‌باشد که وظیفه آنها اتصال دوربین‌ها به دستگاه ضبط NVR یا سوییچ است. این کابل از ۴ سیم تشکیل شده است که هر کدام وظیفه انتقال سیگنال‌های مختلفی را برعهده دارند.

خرید انواع فیش

خرید انواع فیش دوربین مداربسته در شیراز

همانطور که مشاهده نمودید؛ برای نصب هر یک از انواع سیستم‌های مدار بسته از انواع کابل و کابل‌های متنوع استفاده می‌کنند. بدون تردید کیفیت کابل در کیفیت تصاویر تاثیر بسزایی دارد که همین امر موجب اهمیت خرید بهترین فیش دوربین مداربسته در شیراز می‌شود. متاسفانه یکی از مشکلات رایج در بازار، حضور برندهای فیک و تقلبی است که کار را برای مشتریان دشوار کرده است. بنابراین توصیه می‌کنیم برای خرید انواع سیستم‌های نظارتی و امنیتی و همچنین انواع لوازم جانبی و تجهیزات شبکه به ارائه دهندگان معتبر مراجعه نمایید. کمپانی حفاظت ایمن پارس ارائه دهنده انواع سیستم‌های حفاظتی، نظارتی، امنیتی و لوازم جانبی مورد نیاز افراد است. برای خرید هر یک از این موارد می‌توانید به سایت فروشگاه مذکور مراجعه نمایید.