پاورها

پاور چیست؟

پاورها نوعی منبع تغذیه هستند که قادرند در حین دریافت یک توان از منبع و ارسال آن به مصرف کننده، میزان ولتاژ و جریان الکتریکی را تغییر دهند. یک نوع از این منابع، پاور سوئیچینگ نام دارد که دارای یک قطعه تنظیم کننده جریان در میان دیگر قطعات تشکیل دهنده خود می‌باشد. در واقع، در این منابع تغذیه یک ترانزیستور با فرکانس ۵۰ کیلو هرتز تعبیه شده است که نقش کلید قطع و وصل را ایفا می‌کند. وجود این تنظیم کننده سبب افزایش بسیار زیاد راندمان پاور سوئیچینگ هنگام تغییر توان الکتریکی می‌شود. بیشترین کاربرد این منبع تغذیه هنگام نیاز به ولتاژ ثابت مانند استفاده در سیستم‌های دوربین مداربسته و دستگاه‌های ضبط تصاویر می‌باشد.

از تفاوت پاور سوئیچینگ‌ها با دیگر منابع تغذیه می‌توان به طراحی پیچیده آنها اشاره کرد. به این صورت که اگر جریان و منابع ورودی طبق اصول به این نوع منبع تغذیه وصل نشوند و به درستی تحت فیلترینگ قرار نگیرند؛ در مدار نویز به وجود خواهد آمد.

خرید پاور در شیراز

مزایای استفاده از پاور

همانطور که پیش‌تر گفتیم؛ برجسته‌ترین و مهم‌ترین مزیت استفاده از منبع تغذیه سوئیچینگ، کارایی و راندمان بالای انواع آنها می‌باشد. در حقیقت، از آنجایی که متداول‌ترین مشکل بشر که روز به روز نیز بیشتر می‌شود؛ کاهش چشمگیر سطح منابع انرژی است. همین امر باعث شده تا مردم نسبت به گذشته بیشتر به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی باشند و میزان مصرف انرژی الکتریکی را بهتر مدیریت نمایند. پس بکارگیری این نوع منبع تغذیه میزان مصرف انرژی را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

مزیت دیگر این نوع منبع تغذیه، کاهش قیمت قطعات مورد استفاده در مدار و سیستم‌های الکتریکی است. علاوه بر این، منبع تعذیه سوئیچینگ‌ها دارای تداخل فرکانسی هستند که از این طریق قادرند هماهنگی و هارمونی قابل توجهی ایجاد نموده و در نهایت سبب تداخل فرکانسی شوند.

نکته دیگر میزان انعطاف پذیری این منبع تغذیه است. به بیان دیگر، به دلیل وجود این ویژگی، می‌توان از بازدهی و راندمان آنها بر اساس نیاز و به دلخواه استفاده نمود.

خرید پاور در شیراز

استفاده از پاور در دوربین‌های مدار بسته

انتخاب منبع تغذیه مناسب برای دوربین‌های مداربسته از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل برای انتخاب بهترین منبع تغذیه سوئیچینگ برای دوربین‌های مداربسته می‌بایست با وظایف و کاربردهای آنها آشنا شوید. ابتدا جالب است بدانید که در این سیستم‌های امنیتی نمی‌توان از ولتاژ ۲۲۰ ولت  برای اتصال دوربین به مدار استفاده نمود. به همین جهت، با کمک منبع تغذیه سوئیچینگ ولتاژ ۲۲۰ را به ۱۲ ولت تبدیل می‌کنند. علاوه بر این، هنگام انتخاب این منابع تغذیه می‌بایست به مقدار جریان نیز توجه کنید. چرا که جریان عبوری در منبع سوئیچینگ با اندازه بار رابطه مستقیمی دارد. به این معنا که هرچه حجم دیوایسی که به منبع تغذیه سوئیچینگ متصل می‌يشود بیشتر باشد؛ میزان جریان عبوری نیز بیشتر خواهد بود.

خرید پاور در شیراز

خرید پاور در شیراز

همانطور که گفتیم یکی از کاربردهای متداول منبع تغذیه سوئیچینگ در دوربین‌های مداربسته است. کاربردهای رایج این منابع تغذیه شامل استفاده در شارژرهای موبایل، کامپیوترها، لپتاپ‌ها و حتی در وسایل نقلیه الکتریکی می‌شود. علاوه بر این، در شرایطی که بازدهی بالا، انعطاف پذیری و ابعاد و وزن کمتر نیز دارای اهمیت باشد؛ می‌توان منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده کرد. از دیگر کاربردهای اصلی و تجاری این منابع تامین کننده انرژی می‌توان به کاربرد در تجهیزات IT و ماشین حساب‌های صنعتی، خطوط تولید و سیستم‌های قدرتمند صنعتی، انواع لوازم خانگی، تجهیزات صوتی و پخش کننده موسیقی، تجهیزات آزمایشگاهی و … اشاره نمود. پس اگر قصد خرید پاور در شیراز و استفاده از آن را دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم از محصولات فروشگاه حفاظت ایمن پارس دیدن فرمایید.