درب اتوماتیک

درب اتوماتیک در شیراز

معمولا وقتی به در و پنجره‌ها فکر می‌کنیم؛ نوع دستی آنها به ذهنمان خطور می‌کند. این در حالیست که امروزه در بسیاری از مکان‌های مختلف مانند فرودگاه‌ها، منازل مسکونی، ادارات و … شاهد استفاده از درب‌های اتوماتیک هستیم. استفاده گسترده از این درها به معنای استقبال میلیون‌ها نفر در سراسر جهان می‌باشد.

دلیل استقبال گسترده از درب‌های اتوماتیک، عدم نیاز به نیروی انسانی می‌باشد. به عبارت دیگر، برای باز و بسته شدن این درها از نیروی برق استفاده می‌کنند که همین امر نیز باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود. علاوه بر این، عبور و مرور رهگذران نیز آسان‌تر می‌شود. برای مثال، افراد ناتوانی که از ویلچر استفاده یا والدینی که کالسکه فرزندشان را حمل می‌کنند؛ به راحتی می‌توانند تردد نمایند.

جالب است بدانید که درب‌های برقی دارای قابلیت باز و بسته شدن در جهات مختلفی هستند. همانطور که متوجه شدید این نوع درها از مزایای بی‌شماری برخوردارند که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

درب اتوماتیک

خرید درب اتوماتیک در شیراز

درب‌های اتوماتیک را از نظر نوع می‌توان به دسته‌های درب برقی شیشه‌ای، در اتوماتیک پارکینگ، در برقی صنعتی و تجاری و درب کشویی تلسکوپی تقسیم نمود. با وجود انواع مختلف درب‌ها، یکی از اجزا مهم و مشترک بین آنها، سنسورهای تعبیه شده در آنها می‌باشد که وظیفه تشخیص زمان مناسب باز و بسته شدن درها را به عهده دارند. به این صورت که سنسور هنگام تردد افراد سیگنال دریافت می‌نماید، دیتاهای دریافتی را به مکانیسم عملکرد درب انتقال داده و سپس در باز یا بسته می‌شود. برخی از سنسورهای مهم تعبیه شده در درب‌های برقی عبارتند از:

  • سنسور فشار: حسگرهای فشار دارای قابلیت تشخیص تغییر وزن یا فشار هستند که بر اساس آن باز شدن یا نشدن در را تعیین می‌کنند. محل نصب این حسگرها روی زمین و روی تشک یا لنت جلوی درب‌ها می‌باشد.
  • سنسور حرکت: حسگرهای حرکتی که با نام حسگرهای نوری یا حسگرهای تشخیص حرکت نیز شناخته می‌شوند؛ حرکت را از طریق پالس‌های مایکروویو یا سنسورهای مادون قرمز غیرفعال تشخیص می‌دهند.

نکته: باز شدن درب‌هایی که به وسیله سیستم کنترل دسترسی یا ویدئو اینترکام فعال می‌شوند؛ به سیگنال این سیستم‌ها بستگی دارد.

درب اتوماتیک

مزایای خرید درب اتوماتیک در شیراز

اولین مزیت خرید درب اتوماتیک، سهولت زندگی است. در واقع، از آنجایی که برای باز نمودن در‌های اتوماتیک به دست نیازی نیست؛ حتی با به همراه داشتن وسایل به راحتی می‌توانید تردد کنید. علاوه بر این، به دلیل باز نماندن زیاد درب محل مورد نظر، میزان انرژی مصرفی و در نتیجه هزینه‌های گرمایش و سرمایش نیز کاهش می‌یابد. یکی دیگر از مزایای بسیار مهم، امنیت این درب‌ها است.

به این معنا که نصب آنها سبب افزایش اقدامات امنیتی در مشاغل مختلف می‌شود. برای مثال می‌توان برای پرسنل، دسترسی کنترل از راه دور تعیین نمود که سبب کنترل بیشتر روی افراد می‌شود. از دیگر مزایای خرید درب اتوماتیک در شیراز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت و استحکام بالا
  • نصب آسان و سریع
  • جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی
  • جلوگیری از خروج تهویه مطبوع
  • برخورداری از قطعات سخت افزاری بسیار با کیفیت
  • عایق صدا
  • افزایش سطح بهداشت

درب اتوماتیک

اگر قصد خرید بهترین درب اتوماتیک در شیراز را دارید؛ پیشنهاد ما شرکت حفاظت ایمن پارس است. زیرا این فروشگاه معتبر با پشتوانه سال‌ها فعالیت در زمینه مشاوره، فروش، نصب و راه اندازی درب‌های برقی و سیستم‌های امنیتی دیگر و همچنین بکارگیری موثر آنها موفق به جلب اعتماد مراکز و سازمان‌های مختلفی شده است.