NVR

دستگاه NVR

در مجموع، سیستم‌های دوربین مداربسته دارای دو نوع دستگاه ضبط DVR و دستگاه NVR می‌باشند. تفاوت اصلی این دو دستگاه در کاربرد آنها می‌باشد.

به این معنی که دستگاه DVR برای دوربین‌های مدار بسته آنالوگ HD مورد استفاده قرار می‌گیرد اما برای ضبط و مدیریت تصاویر سیست‌های تحت شبکه از دستگاه NVR استفاده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با دستگاه ضبط ان وی آر با ما همراه شوید.

اصطلاح NVR مخفف عبارت Network Video Recorder می‌باشد که وظیفه ضبط و ذخیره سازی تصاویر و مدیریت آنها را برعهده دارد. این دستگاه قابلیت‌هایی نظیر تشخیص، شناسایی چهره و شمارش تعداد افراد، تشخیص پلاک خودرو و … را ارائه می‌دهد.

دستگاه NVR

عملکرد این سیستم‌ها را می‌توان به سرور کامپیوتر تشبیه کرد اما با این تفاوت که استفاده و راه اندازی دستگاه‌های ان وی آر بسیار آسان‌تر و ساده‌تر می‌باشد و می‌تواند تصاویر را در خود دوربین‌های تحت شبکه پردازش کند. نحوه کارکرد این دستگاه‌ها در سیستم‌های IP اینگونه است که چیپ ست تعبیه شده در آنها، عمل پردازش، انتقال تصاویر و ارسال صدا به دستگاه را به عهده دارد.

علاوه بر این، هرچه این سیستم‌ها از جهت قطعات سخت‌افزاری قدرتمندتر باشند؛ قابلیت‌های هوشمند و میزان قدرت آنالیز آنها نیز به همان میزان افزایش می‌یابد.

مشخصات دستگاه NVR

هنگام خرید دستگاه NVR بهتر است برخی از ویژگی‌ها و خصوصیات آن را بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. از این رو در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید دستگاه ان وی آر از آنها برخوردار باشد را معرفی می‌کنیم.

  • تعداد کانال: این دستگاه‌ها با توجه به تعداد کانال‌هایشان دسته بندی می‌شوند. در واقع، تعداد کانال‌ها نشان دهنده تعداد دوربین‌هایی است که دستگاه پشتیبانی می‌کند.
  • رزولوشن: هر دستگاه، تصاویر را با رزلوشن مختلفی ذخیره می‌کند. همین امر سبب می‌شود تا دستگاه‌های ضبط کننده فقط بتوانند از دوربین‌هایی با رزولوشن معین پشتیبانی کنند. به عنوان مثال، دستگاه ضبط کننده با رزولوشن ۴ مگاپیکسلی فقط می‌تواند از دوربین‌های ۴ مگاپیکسلی پشتیبانی نماید.
  • پهنای باند: تمامی این دستگاه‌ها دارای پهنای باند ورودی و خروجی مشخصی هستند که میزان اطلاعات ورودی و خروجی را تعیین می‌کنند. هر چه پهنای باند بیشتر باشد، کیفیت تصویر نیز بیشتر خواهد بود.

دستگاه NVR

  • سطح کیفی ثبت تصاویر در کانال‌ها: هر کانال این دستگاه‌ها، کیفیت ضبط متفاوتی در مقایسه با سایر کانال‌ها دارد. هرچه تعداد کانال بیشتر باشد؛ کیفیت تصاویر نیز بیشتر خواهد بود.
  • فشرده سازی: دستگاه‌های ان وی آر باید دارای قابلیت فشرده سازی باشند تا حجم تصاویر کاهش یابد.
  • پورت POE: وجود این پورت امکان تغذیه دوربین به وسیله کابل تصویر را فراهم می‌سازد که باعث تامین منبع برق مورد نیاز تمامی دوربین‌ها به وسیله دستگاه می‌شود.

خرید دستگاه NVR در شیراز

همانطور که متوجه شدید از دستگاه ان وی آر جهت ثبت تصاویر دوربین‌های مدار بسته IP استفاده می‌شود. این دستگاه علاوه بر ثبت و ضبط تصاویر سیستم‌های تحت شبکه، وظایفی مانند پخش زنده و پخش مجدد فیلم‌های ضبط شده، فرستادن جریان برق به دوربین‌ها، تجزیه و تحلیل تصاویر بر اساس تشخیص چهره، نقشه حرارتی و … را نیز برعهده دارد.

به دلیل اهمیت و نقش پررنگ این دستگاه‌ها هنگام خرید آنها باید افزون بر موارد ذکر شده به اعتبار و سابقه شرکت عرضه کننده نیز توجه ویژه نمایید. یکی از معتبرترین کمپانی‌های فعال در حوزه سیستم‌های امنیتی و دوربین مداربسته، شرکت حفاظت ایمن پارس است که محصولات خود را با مناسبترین قیمت و در عین حال بالاترین کیفیت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.