اصطلاحات در سیستم های نظارت تصویری

در سیستم های امنیتی حفاظتی مخصوصا دوربین مداربسته با دو اصطلاح Main Steam (جریان اصلی) و Sub Stream (زیر جریان) زیاد برخورد می کنید. Stream در فارسی با توجه به کاربرد آن در شبکه و با انتقال دیتا برابر با جریان (داده) می باشد، داده می تواند تصویر یا صدا و یا ….. باشد. در دوربین مداربسته مخصوصا دوربین های تحت شبکه (IP) دو جریان به نام های Main Steam (جریان اصلی) و Sub Stream (زیر جریان) تعریف شده است.

#Main Steam (جریان اصلی) :

در این پارامتر از حداکثر رزولوشن ، پهنای باند و تعداد فریم دوربین در هنگام ضبظ تصویر و نمایش زنده در حالت پنجره بزرگ استفاده می شود و تغییر پارمترهای این جریان باعث تغییر در کیفیت ضبط و نمایش زنده در حالت پنجره بزرگ می شود.

#Sub Stream (زیر جریان) :

در این پارامتر رزولوشن ، پهنای باند و تعداد فریم قابل تنظیم و معمولا 1/2 کیفیت اصلی دوربین می باشد. این نوع جریان بر روی ضبط تاثیری ندارد و عمدا هنگام نمایش زنده تصویر در حالت کوچک و یا انتقال تصویر از طریق اینترنت بر روی موبایل استفاده می شود تا در صورت پایین بودن سرعت انتقال بتوان تصویر را بدون قطع و وصل شدن ولی با کیفیت پایین دریافت نمود.

جریان اصلی و زیر جریان شامل پارامترهایی از قبیل Bitreat ، Resolotion ، Frame reat می باشد:

#Resolotion (رزولوشن):

شما با تغییر این پارامتر می تونید کیفیت تصویر را بر حسب پیکسل (مگاپیکسل) تغییر دهید که در جریان اصلی مستقیما بر روی کیفیت ضبط تاثیر می گذارد.

#Bitreat (بیت ریت):

در دیجیتال اطالاعات به صورت بیت به بیت ارسال می شود و مثلا یک دوربین 2.0 مگاپیکسل برای ارسال تصاویر با فرمت H.264 به 4096 کلیوبیت پهنای باند نیاز دارد. اگر پهنای باند سرویس اینترنت شما 2048 باشد در نتیجه باید بیت ریت دوربین در زیر جریان به 2048 کاهش پیدا کند تا تصویر بدون قطع و وصل شدن انتقال پیدا کند. توجه داشته باشید که تغییر این پارمتر بر روی کیفیت تصویر تاثیر مستقیم می گذارد.

#Frame reat (تعداد فریم):

در کل ایجاد تصویر بر اساس نمایش عکس به صورت پشت سر هم در یک زمان مشخص و به تعداد مشخص صورت می گیرد. تعداد فریم معمولا 25 فریم در ثانیه تعیین می شود و این مقدار قابل تظیم می باشد . تعداد فریم بر روی کیفیت تصویر هیچ تاثیر ندارد ولی باعث کاهش نیاز به پهنای باند بیشتر می شود و همچنین حجم کمتری را از حافظه را اشغال ميكند.

 

دوربین مداربسته هایک ویژن

نمایندگی دوربین مداربسته هایک ویژن در شیراز

فروش دوربین مداربسته هایک ویژن

قیمت دوربین مداربسته هایک ویژن

هایک ویژن در شیراز

 

بدون ديدگاه

ارسال دیدگاه

خریدار گرامی لطفا پیش از خرید برای اطمینان از بروز بودن قیمت کالا با شماره 32340515-071 تماس حاصل نمایید
+
preloader