بهترین سوئیچ برای دوربین‌های مداربسته

از دوربین‌های مدار بسته برای نظارت بر محیط‌های مختلف همانند منازل مسکونی، دفتر کار، فروشگاه‌ها و … استفاده می‌کنند. یکی از عوامل تاثیر گذار در سرعت و کیفیت این دوربین‌ها، سوییچ مورد استفاده در آنها است. در واقع کاربرد سوییچ‌ها علاوه بر متصل نمودن دوربین‌ها به شبکه، برای تنظیمات مختلفی نیز می‌باشد. برای مثال از آنها می‌توان برای تغییر حالت عملکرد دوربین (حالت روز و شب)، تنظیمات مربوط به تصاویر، ضبط و ریستور ویدئو و ارتباطات شبکه استفاده کرد. از آنجایی که سوییچ‌ها نقش بسیار مهمی را در دوربین‌ها ایفا می‌کنند؛ باید نسبت به خرید مناسب‌ترین سوییچ بسیار دقت نمایید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم نکات کاربردی را در اختیارتان قرار دهیم تا در انتهای این مطلب بتوانید بهترین سوئیچ دوربین مداربسته در شیراز را انتخاب کنید.

سوئیچ دوربین مداربسته چیست؟

سوییچ قطعه‌ایی سخت افزاری در شبکه کامپیوتری است که دیگر دستگاه‌ها را به یکدیگر وصل می‌نماید. از اتصال تعدادی کابل شبکه به سوییچ، بین دستگاه‌های متعدد اتصال شبکه ایجاد می‌شود. توجه داشته باشید که از طریق شبکه متصل به سوئیچ می‌توان آدرس شبکه آن را شناسایی نمود. منظور از سوییچ شبکه نوعی پل شبکه دارای چند پورت است که جهت انتقال دیتا در لایه پیوند دیتا از مدل OSI استفاده می‌نماید. در صورتی که سوییچ‌ها بتوانند اطلاعات را با قابلیت مسیریابی در لایه شبکه انتقال دهند؛ به آنها سوییچ‌های لایه ۳ یا چند لایه می‌گویند. از متداول‌ترین سوییچ‌ها می‌توان به سوییچ‌های اترنت اشاره نمود. جالب است بدانید که این قطعه سخت‌افزاری فقط اطلاعات مورد نیاز هر دستگاه‌ را برای آن ارسال می‌کند.

کاربرد سوییچ دوربین مداربسته چیست؟

حضور قطعه سخت‌افزاری کارت شبکه در تمام سیستم‌های الکترونیکی، قابلیت اتصال به شبکه را به وجود می‌آورد. محل قرارگیری کارت شبکه روی برد اصلی است که یک پورت RJ45 نیز جهت متصل شدن کابل شبکه دارد. به بیان دقیق‌تر،سوییچ شبکه نوعی مرکز سوئیچینگ یا پل ارتباطی است که برای متصل کردن دستگاه‌های مختلف به یک شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که این قطعه سخت افزاری در پذیرش نوع دستگاه محدودیتی ندارد. برای مثال اگر شما سوییچی با ۸ پورت داشته باشید؛ می‌توانید آن را به دستگاه‌های مختلفی مانند لپ تاپ، دزدگیر، دستگاه DVR، مودم و… متصل کنید و پورت Uplink آن را نیز به سرور وصل نمایید.

از اولین کاربرد سوییچ در دوربین‌های مدار بسته می‌توان به امکان برقراری ارتباط بین کاربر و  دستگاه NVR یا DVR اشاره کرد. به بیان دیگر، از آنجایی که دوربین‌های مداربسته وظیفه نظارت و مدیریت با کمک شبکه را فراهم می‌کند باید بین کاربر و دستگاه NVR یا DVR ارتباطی ایجاد شود. در حقیقت، دستگاه ضبط می‌بایست از طریق اینترنت به شبکه داخلی وصل باشد که این ارتباط از طریق سوییچ ممکن می‌شود.

بهترین سوئیچ دوربین مداربسته

 

کاربرد دیگر سوییچ شبکه در دوربین مدار بسته در شیراز، استفاده از آن به عنوان مسیریاب بین دوربین‌ها و سیستم ضبط مرکزی NVR است. یعنی تمام دوربین‌های مداربسته جهت انتقال تصاویر به ضبط مرکزی ابتدا به سوییچ شبکه متصل می‌شوند، سپس سوییچ شبکه بر اساس تنظیمات و ساختار تصاویر و دیگر داده‌ها را به وسیله کابل LAN به سیستم NVR هدایت می‌کند.

ویژگی بهترین سوئیچ برای دوربین‌های مداربسته

پیش از اینکه بخواهیم ویژگی‌های بهترین سوییچ برای دوربین‌های مدار بسته را بررسی کنیم؛ بهتر است بگوییم ضرورت استفاده از سوییچ در چیست. به این مثال توجه نمایید؛ شرایطی را تصور کنید که می‌خواهید برای یک کارخانه بسیار بزرگ دوربین مداربسته نصب کنید. در چنین شرایطی به احتمال زیاد فاصله بین دوربین‌های مداربسته از اتاق سیستم‌های ضبط فیلم زیاد است. اگر بخواهید این مسافت طولانی را کابل بکشید؛ نه تنها بسیار هزینه بر است بلکه با صدماتی مانند کاهش کیفیت و خراب شدن کابل‌ها نیز روبرو می‌شوید. همچنین اگر یکی از کابل‌ها قطع شود؛ پیدا نمودن جای آسیب و دلیل خرابی نیز دشوارتر خواهد شد. برای حل این مشکل فقط کافیست دوربین‌ها را به یک سوئیچ که در نزدیکی آنها تعبیه شده است؛ وصل کنید. سپس سوییچ را از طریق یک کابل به اتاق مانیتورینگ هدایت نمایید. به همین راحتی می‌توانید مشکل را حل کنید. افزون بر موارد ذکر شده، در صورت بکارگیری سوییچ در شبکه دوربین، می‌توانید نوع سیستم‌هایی را که می‌خواهید به اطلاعات دسترسی داشته باشند را مشخص نمایید و امنیت شبکه را افزایش دهید. منظور از بیشتر شدن امنیت این است که با کاهش حجم اطلاعات، امکان رخنه اطلاعاتی نیز کاهش می‌یابد و امنیت افزایش می‌یابد.

 

حال که از ضرورت استفاده از سوییچ آگاه شدیم زمان آن فرا رسیده است تا ویژگی‌های لازم بهترین سوییچ را بررسی کنیم. سوییچ مناسب می‌بایست از سرعت و تعداد پورت کافی  برخوردار باشد که در ادامه هر یک از آنها را شرح می‌دهیم.

 

سرعت بهترین سوئیچ برای دوربین مداربسته

مناسب‌ترین سرعت برای سوییچ دوربین‌های مداربسته بین ۱۰/۱۰۰Mbps تا ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰Mbps می‌باشد. با این وجود، جهت آشنایی با بهترین سوییچ از نظر سرعت انتقال شبکه، لازم است به تعداد، کیفیت و نوع دوربین‌ها توجه نمود. به این معنا که اگر حجم انتقال تصاویر بیشتر از ۱۰۰Mb/s باشد و از طرفی سوییچ سرعت انتقال اطلاعات ۱۰/۱۰۰Mbps داشته باشد؛ تصاویر دریافتی دارای تاخیر و با کاهش کیفیت خواهد بود. این در حالیست که اگر سوییچ دارای ۲۴ پورت و با سرعت انتقال ۱۰۰Mb/s در هر پورت باشد؛ فقط ۲.۵٪ از ظرفیت هر پورت استفاده می‌شود.

بهترین سوئیچ دوربین مداربسته

 

تعداد پورت بهترین سوئیچ برای دوربین مداربسته

دومین عامل تاثیر گذار هنگام انتخاب یک سوییچ، تعداد پورت‌های آن است. در حقیقت تعداد پورت‌های موجود در هر سوییچ باید به تعداد دوربین‌های مداربسته یا بیشتر باشد. یعنی هرچه شبکه دوربین بزرگ‌تر باشد؛ به همان میزان نیز باید تعداد سوییچ‌های شبکه بیشتر باشد. سوییچ‌ها دارای مدل‌های گوناگون با تعداد ۵، ۸، ۱۰، ۱۶، ۲۴، ۲۸، ۴۸ و ۵۲ پورت می‌باشند که باید با توجه به تعداد دوربین‌ها مناسب‌ترین مدل را انتخاب کنید. برای مثال، اگر ۶ الی ۱۰ دوربین مدار بسته دارید؛ باید از سوییچی استفاده نمایید که دارای ۸ یا ۱۶ پورت ۱۰/۱۰۰Mbps باشد. توجه داشته باشید که افزون بر تعداد پورت، باید به نوع پورت نیز دقت نمایید. سوییچ‌های شبکه پورت‌ها را می‌توان از جهت فیزیکی به دو نوع پورت اترنت و فیبر نوری تقسیم نمود. اما از نظر ورود / خروج اطلاعات می‌توان آنها را به دو نوع ورودی و خروجی (Uplink) گروه بندی نمود. در مجموع می‌توان گفت که تعداد پورت‌های خروجی یا Uplink در یک سوییچ به تعداد پورت‌های ورودی بستگی دارد.

بیشترین توان مصرفی بهترین سوئیچ برای دوربین مداربسته

به دلیل اینکه سوییچ‌های شبکه POE افزون بر انتقال داده می‌بایست انرژی برق را نیز فراهم سازند؛ هنگام انتخاب سوییچ مناسب باید به حداکثر توان مصرفی آن نیز توجه نمود. حداکثر توان مصرفی دوربین‌های مداربسته با یکدیگر متفاوت است. به این معنا که بیشترین توان مصرفی دوربین‌های مداربسته IP معمولی تقریبا ۳ تا ۴ وات می‌باشد. اما توان مصرفی دوربین‌های مداربسته اسپید تقریبا ۲۰ وات است. با این حال توان مصرفی مورد نیاز در هر پورت عبارت است از:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *