رفع عیوب دوربین‌ مداربسته پس از راه اندازی

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته یکی از مطمئن‌ترین روش‌های تامین و حفظ امنیت مکان‌های مختلف است. به همین دلیل عملکرد صحیح آنها از اهمیت و ضرورت بسیاری برخوردار می‌باشد. با این حال ممکن است علیرغم نصب صحیح این سیستم‌های امنیتی بازهم پس از راه اندازی با برخی مشکلات مواجه شوند. در کل، دوربین‌های مداربسته تحت شبکه در مقایسه با دوربین‌های آنالوگ پیچیده‌تر می‌باشند. از این رو بسیاری از کاربران گمان می‌کنند شناسایی و رفع این مشکلات نیز به همان میزان سخت است.

این در حالیست که فقط با انجام چند ترفند ساده می‌توان آنها را شناسایی و رفع نمود. پس فرایند نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته در شیراز باید با دقت کامل انجام شود تا امکان به وجود آمدن مشکلات به حداقل برسد. در هر صورت، نیاز به نگرانی نیست. زیرا در این مقاله راهکارهای ساده و کاربردی را برای رفع عیوب دوربین‌ مداربسته پس از راه اندازی به شما ارائه خواهیم داد. همراه ما باشید.

 

مراحل رفع عیوب دوربین‌ مداربسته پس از راه اندازی

همانطور که گفتیم ممکن است بعد از نصب دوربین، این وسیله نظارتی به درستی کار نکند و دچار مشکل شود. در چنین شرایطی می‌بایست مشکلات ایجاد شده را شناسایی و رفع نمود. شاید از خود بپرسید که آیا برطرف کردن خطاهای دوربین تحت شبکه دشوار است؟ برای دریافت پاسخ این سوال، در ادامه ما را همراهی کنید تا با راهکارهای بسیار کاربردی رفع عیوب دوربین مداربسته در شیراز آشنا شوید. البته در نظر داشته باشید که شناسایی و حل نمودن یک سری از مشکلات به تخصص نیاز دارند. از این رو، در چنین مواردی باید از یک فرد متخصص و باتجربه کمک بگیرید.

رفع-خطاهای-دوربین-مداربسته-در-شیراز

خطای خاموش بودن رنگ‌های دوربین مداربسته

سیستم‌های نظارتی دارای تنظیماتی به نام «تعادل رنگ سفید» می‌باشند که وظیفه جبران کردن کمیت نور محیط را برعهده دارند. هنگام تنظیم دستی یا اتوماتیک این قابلیت اگر حتی کوچک‌ترین اشتباه نیز رخ دهد؛ وضوح رنگ‌ها، به خصوص در سیستم‌های اتوماتیک دچار مشکل می‌شود. برای درک بهتر به این مثال توجه کنید. هر انسان وقتی به شی سفید رنگی نگاه می‌کند، حتی اگر آن جسم در معرض نور سفید نیز نباشد؛ آن را سفید می‌بینند. زیرا چشمان افراد دارای طیف رنگی وسیعی هستند. برای رفع عیوب دوربین مداربسته می‌توانید از روش‌های زیر آن را برطرف نمایید. دقت داشته باشید که دوربین‌ها دارای گستره رنگ نامحدود نیستند. به همین دلیل ممکن است نتوانند در هر شرایطی تصاویر را به وضوح نشان دهند.

 

خطای مشاهده خطوط افقی روی ویدیوهای دوربین

ایجاد خطوط افقی روی فیلم‌های سیستم نظارتی باعث تشخیص و شناسایی نادرست افراد می‌شود. چنین مشکلی به دلیل وجود نور محیط یا تداخل الکتریکی رخ می‌دهد. در صورت مشاهده چنین مشکلی از روش‌های زیر استفاده کنید.

 

مشکل عدم وجود سیگنال ویدیویی

یکی از بدترین مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید؛ عدم ارسال یا دریافت سیگنال می‌باشد. زیرا این مشکل به معنی، بی فایده بودن دوربین و صرف هزینه و زمان بیهوده است. ممکن است با درنظر گرفتن روش‌های زیر رفع عیوب دوربین مداربسته در شیراز برای شما آسان شود.

 

رفع-مشکل-دوربین-مداربسته-در-شیراز

 

مشکل عدم اتصال دوربین مداربسته به گوشی هوشمند

اگر در موقعیتی قرار دارید که امکان دسترسی لوکال به جریان ویدئو وجود دارد اما نمی‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود به تصاویر دسترسی داشته باشید؛ اصلا نگران نباشید. زیرا چنین مشکلاتی به آسانی قابل حل هستند. به دلیل جدید بودن این فناوری، بسیاری از مشکلات موجود در این زمینه مربوط به فروشندگان و اپلیکیشن‌ها است. با این وجود، اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید؛ بهتر است این موارد را بررسی کنید.

 

رفع عیوب دوربین مداربسته در شیراز

به طور کلی اگر در شرایطی قرار گرفتید که سیستم مدار بسته شما با مشکل و خطا روبرو شد؛ ابتدا خودتان آن را بررسی کنید. توصیه می‌شود ابتدا از قطعات سخت افزاری شروع کنید. چرا که بیشتر مشکلات مربوط به این قطعات از جمله کابل‌ها و سیم کشی‌ها می‌باشد. در صورتی که مشکل از سمت قطعات سخت افزاری نبود؛ به سراغ برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها بروید. اما اگر مشکل ایجاد شده فنی و تخصصی بود؛ حتما به فردی متخصص مراجعه کنید. علاوه بر این، اگر قصد خرید تجهیزات شبکه در شیراز را دارید؛ توصیه می‌شود به فروشگاه حفاظت ایمن پارس مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *