Login

Register

Login

Register

دوربین مداربسته دید در شب

اگر بدنبال محافظت از اماکن و اشیاء قیمتی خود هستید استفاده از دوربین مداربسته یک انتخاب هوشمندانه و مناسب است اما محافظت در شب از اهمیت بالاتری برخوردار است ; بنابراین پاسخ به سوالاتی از قبیل “آیا دوربین X دید در شب هم دارد؟” “بهترین مارک دوربین مداربسته دید در شب چیست؟” “این دوربین چند متر دید در شب دارد؟” اساسی به نظر می رسد.در این مقاله سعی کردیم به بیان بسیار ساده به این پرسش ها پاسخ داده و نحوه عملکرد دوربین های مداربسته در شب را تشریح کنیم.

دید در شب دوربین مداربسته چطور عمل می کند؟

دوربین های مداربسته برای مشاهده اشیاء در شب از تکنولوژی INFRARED(IR) یا مادون قرمز استفاده می کنند.اگر به دوربین های مداربسته توجه کنید LED های کوچکی اطراف آن می بینید که وظیفه ی آن ها انتشار نور مادون قرمز در شب است تا اشیاء در تاریکی کامل نیز دیده شوند.در عین حال نور مادون قرمز نسبت به نورمرئی طول موج بلندتر و فرکانس کم تری دارند درنتیجه توسط چشم انسان دیده نمی شوند.این ویژگی بسیار مهمی است که باعث می شود فعال بودن دوربین مداربسته در شب از دید سارقان مخفی بماند.

دید در شب دوربین های مداربسته چند متر است؟

یک پاسخ بسیار کوتاه این است که بستگی مستقیم به لنز دوربین مداربسته ای که انتخاب می کنید دارد.هر چقدر فاصله لنز تا نقطه کانونی لنز (اندازه لنز) کمتر باشد زاویه دید دوربین (Field of View) بیشتر خواهد بود.بنابراین دوربین مداربسته ای با لنز 2.8 زاویه دید پهن تری دارد اما به دلیل آنکه اشیاء کوچکتر نمایش داده می شوند جزئیات با وضوح کمتری ضبط خواهند شد.

لنز دوربین مداربسته

در تصویر بالا خطوط زرد مربوط به زاویه دوربین با لنز 2.8 است و خطوط سبز مربوط به لنز 3.6 و خطوط آبی نشان دهنده زاویه دید دوربین با لنز 6 میلی متر است.بنابراین توجه به این نکته می تواند ما را در انتخاب دقیق تر دوربین مداربسته متناسب با نیازمان راهنمایی کند.

یک دوربین مداربسته در چه میزان نور می تواند تصویر باکیفیتی ارائه دهد؟

میزان نوری که یک دوربین احتیاج دارد تا یک تصویربا کیفیت تولید کند توسط ویژگی LUX مشخص می شود.هر چه این مقدار کم تر باشد دوربین مداربسته به نور کمتری  نیاز دارد.اغلب دوربین هایی که متناسب با نورفضای کم طراحی شده اند(Low Light Series) مقدار LUX آن ها 0.0 است که نشان دهنده آن است که در تاریکی مطلق نیز قادر به مشاهده اشیاء هستند.

تصاویر رنگی یا سیاه و سفید

تصاویر دید در شب بسیاری از دوربین های مداربسته سیاه و سفید هستند اما برخی دیگر از دوربین ها این امکان را به شما میدهند که از طریق منوی دوربین بتوانید نوع تصاویر را از بین سه ویژگی Auto/color/Black and White انتخاب کنید.با انتخاب مقدار color برای ویژگی Day/Nighmode می توانید تصاویر شب را نیز به صورت رنگی ذخیره کنید.

توجه به تمامی نکاتی که در این مقاله ذکر شد به شما امکان می دهد تا یک دوربین مداربسته مناسب انتخاب کنید با این حال اگر هنوز سوالی دارید با شمارهای زیر تماس بگیرید.ما آماده همکاری با شما هستیم.

خرید دوربین مداربسته در شیراز
بدون ديدگاه

ارسال دیدگاه

خریدار گرامی لطفا پیش از خرید برای اطمینان از بروز بودن قیمت کالا با شماره 32340515-071 تماس حاصل نمایید
+
preloader